Stříbrný důl Schwaz

Stříbrný důl v Tyrolském městečku Schwaz

Tyrolsko už hodně dlouho patří mezi nejdůležitější hornické regiony v Europě. Stříbrný dol ve Schwazu je důkazem, že průmyslová úroveň v těchto časech v tomto výrobním středisku neměla obdobu. Do 500 let starého dolu Sigmund vás zaveze dolní dráha. Budete se nacházet ve více než 800 metrové hloubce. Můžete se těšit, že bezprostředně na vlastní kůži zažijete těžbu stříbra, tak jak se to dělalo v středověku. Neoddalujte více návštěvu stříbrného dolu v Tyrolském městečku Schwaz. S celou Vaší rodinou se můžete těšit na hodně zajímavý výlet.

Stříbrný důl Schwaz

Planetárium Schwaz

Planetarium v Tyrolském Schwaze

ZEISS-planetárium v Tyrolském městečku Schwaz má pro Vás s pomocí nejmodernější projekční techniky připravenou neuvěřitelnou prohlídku světa planet, galaxií a hvězd. Přes osobitou a zajímavou přednášku o planetách a hvězdách, se budete nacházet v kupole podobné kinu. Skutečně uvěříte, že se nacházíte uprostřed vesmíru. Pro děti a mládež je připravený speciální program, díky kterému jsou informace o vesmíru prezentované hravou a zajímavou formou. Objevte s celou rodinou svět planet, hvězd a galaxií a zažijte nezapomenutelný výlet.

Planetárium Schwaz

Prohlídka výrobny sýra

Unikatní prohlídka výrobny sýra

V Tyrolsku je pro Vás připravená jedinečná nabídka. Máte možnost pozorovat v místní výrobně sýrasyrmajstra při jeho výrobě a to přímo na vesnických pastvinách. Jestli budete mít štěstí a chuť, snad ochutnáte taky kousek zde vyrobeného unikátního sýru. Tento nezapomenutelný výlet nemůžete v žádném případu přes Vaší dovolenou v Tyrolsku vynechat.

Prohlídka výrobny sýra

Římské město Aguntum

Aguntum – město dýchající římskou historií

Aguntum byl jediným Římským městem nacházejícím se v oblasti dnešní spolkové republiky Tyrolsko. Od 20. století se tady konají archeologické vykopávky, které už přinesli mnoho zajímavých objevů. Turisty hodně oblíbené jsou vykopávky tehdejších termálních koupelů a atriového domu. Jestli toužíte poznat Římskou kulturu ještě blíž, tak navštivte místní muzeum, v kterém jsou vystaveny fragmenty oblečení, mince, keramika a mnoho dalších dech vyrážejících dobových předmětů.

Aguntum

Swarovského krystalový svět ve Wattensenu

Swarovského krystalový svět se nachází ve Wattensenu v Tyrolsku a patří mezi pozoruhodnosti Rakouska. Je druhým nejoblíbenějším výletním cílem turistů, hned po návštěvě zámku Schönbrunn ve Vídni. Dychvyrážející prohlídka Vám nabízí cenné informace o vzniku a historii krystalů. Zažijte překrásný výlet s celou Vaší rodinou, během kterého si užijete zábavu a dozvíte se mnoho nových užitečných informací.

Swarovského krystalový svět ve Wattensenu

Pevnost Kufstein

První zmínky o pevnosti Kufstein pocházejí už z roku 1205. V průběhu stáročí byla pevnost Kufstein neustále dostavována až do nynější impozantní podoby, díky čemu je dnes nezaměnitelným symbolem města Kufstein a oblíbeným výletním cílem v Tyrolsku. Pevnost Kufstein disponuje vlastním náměstíčkem, které je zastřešené jedinečným mobilním přístřeškem. Během roka se tady konají zajímavé výstavy a akce. Turisty oblíbený je „Organ hrdinů“, který každý den v poledne (během letních měsíců taky o 18 hodině) 10-15 minut hraje různé melodie na počest obětí 1. a 2. světové války. Navštivte město Kufstein a nenechte si ujít prohlídku místní pevnosti, budete se mat na co dívat.

Pevnost Kufstein