Rokle Salzachklamm v Pass Luegu

Vznik rokle Salzsachklamm (Salzchöfen) se odhaduje do období konce poslední doby ledové. Za jejím vznikem stojí dlouhodobé působení vodní síly,která postupně vymyla klikatou cestu do skalního brala. Přijďte se podívat na úžasné přírodní divadlo při městečku Pass Lueg. Prohlídka je možná jen od května do října. Podél cesty se nacházejí naučné tabule, které Vám nabízejí zajímavé informace o vodě a vzniku rokle Salzachklamm.

Rokle Salzachklamm v Pass Luegu

Solný svět Hallein

Jestli Vás zajímá historie města Salzburg, tak určitě navštivte solní svět v Halleinu (Salzwelten Hallein). Prohlídka solných ložisek Vás okouzlí. Pro děti je připravená speciální prohlídka, kterou doprovází keltský chlapec „Cleverix“. Děti získají nové poznatky a jsou zapojeny do napínavého hledání pokladu. Prohlídka solným světem vede hluboko pod zem a to samozřejmě zcela jedinečnými cestami, klouzačkami a důlní dráhou, které uchvátí každého turistu bez ohledu na věk.

Solný svět Hallein

Ledová jeskyně ve Werfenu

Ledová jeskyně (Eisriesenwelt Werfen) ve Werfenu Salcburský kraj je největší ledovou jeskyní světa, měří neuvěřitelných 42 kilometrů. Prohlídky se konají denně od května do října. Už samotný výstup k jeskyni, při kterém musíte  zdolat mnoho schodů a jízdu lanovkou, je velkým zážitkem. Impozantnost jeskyně, obrovské ledové masy Vás určitě okouzlí natolik, že na tento výlet tak brzo nezapomenete.

Ledová jeskyně ve Werfenu

Hrad Hohenwerfen

Hrad Hohenwerfen se nachází ve vesničce Werfen, která je vzdálená přibližně 30 kilometrů od Salzburgu. Jde o fantastický výletní cíl pro celou rodinu. Expozice zbraní a dobových nástrojů je doplněna zajímavou prohlídkou hradu, během které Vám bude přiblížen vyčerpávající způsob života našich předků v středověku.

Jazykové bariéry se nemusíte obávat, protože při vstupu na prohlídku obdržíte překladač. Vyhledávanou atrakcí hradu Hohenwerfen je prohlídka sokolnického umění, při které budete mít možnost vidět ti nejimpozantnější dravé ptáky světa. Přes rok se na hradě konají různé podujatí, např. vánoční trhy, hradní slavnosti, dětské rytířské turnaje,napínavé noční prohlídky a mnohé jiné.

Hrad Hohenwerfen

WasserWunderWelt Krimml

Zázračný vodní svět v Krimmlu

Zázračný vodní svět Krimml (WasserWunderWelt Krimml) v Salcburském kraji je jedním z nejoblíbenějších výletních cílů malých aj velkých turistů. Nabízí zábavu, napětí a nové poznatky. Můžete se tu dozvědět čeho je základní přírodní element – voda schopný a co všechno může způsobit. Vodní zázračný svět se nachází přímo při vstupu do Krimmlerských vodopádů (Krimmler Wasserfälle). Objevte to pravé vodní osvěžení uprostřed překrásné přírody v Salcburském kraji.

Vodopády Krimmler v Rakousku

Jde o skutečnou raritu Salcburského kraje zařazenou mezi přírodní památky Rakouska. Ponad Krimmlerský vodopády (Krimmler Wasserfälle) vede 4 kilometry dlouhá cesta, která turistům nabízí jedinečný pohled na impozantní přírodní unikát. Vodopády Vás okouzlí neuvěřitelným množstvím vody, která tudy protéká – za jedinou sekundu přibližně 40 000 litrů vody v 380 metrové hloubce. Krimmlerský vodopády patří mezi vyhledávanou přírodní raritu, která okouzlí děti i dospělé.

vodopády Krimmler