Koupání v Alpách

Co může být lepší než se přes horké letní dny po vyčerpávající turistice nebo výletě na kole ponořit do průzračné chladivé vody?

Proto Vám doporučujeme navštívit některé z přírodních nebo umělo vytvořených koupališť v dovolenkové oblasti Salcburského Saalachtalu.

Ke koupališti Steinbergbad Lofer Každé z koupališť je budované tak, aby pořád nabízelo něco navíc. Od nezaměnitelné přírodní scenerie, protože vrcholky Alp tu obklopují každou obec, až po široký výběr atrakcí ve formě vodních tobogánů,dřevěných vorů, dětských hřišť, plážového volejbalu, stolního tenisu a mnohých dalších. Zábava, napětí, ale hlavně odpočinek a s tím související vysoce kvalitní služby jsou samozřejmostí. Při takovém velkém výběru se jednoduše ani na chvíli během své letní dovolené nemůžete nudit. Mimochodem, zdejší oblast je známa svouvysoce kvalitní vodou, proto je koupaní u nás mimo jiné taky zdraví prospěšné.

Ke koupališti Alpenbad Unken

Cyklistika

Samozřejmě můžete okolí Salcburského rekreačního regionu Saalachtal objevovat taky na silničním nebo horském kole. Využijte kvalitně vybudované a perfektně značené cyklotrasy, které jsou rozděleny dle fyzické náročnosti do různých stupňů. Toužíte po oddychové vycházce na kole, delší cyklotůře, nebo přijmete výzvu náročného vysokohorského výstupu? V Saalachtalu najdete to co hledáte.

Namáhavé cyklotrasy v pohoří Loferských a Leogangerských vrchů se Vám mnohonásobně vyplatí. Při pohledu na překrásné přírodní scenerie nedotknutých Rakouských Alp brzo zapomenete na únavu a vyčerpání z cesty. Výletu na kole, pokojně také s celou rodinou, v Salcburské dolině Saalachtal nestojí nic v cestě.

Další možnosti využití volného času během letní dovolené v Loferu:

Turistika v Loferu

V Salcburském rekreačním regionu Saalachtal a středisku Lofer se mimo jiné nacházejí zajímavé turistické trasy. Turistika v tomto prostředí je celkem nevšedním zážitkem, na který tak rychle nezapomenete. Kvalitně vybudovány a přesně značeny turistické trasy jsou zárukou  Vaší spokojenosti.  Chodníky jsou rozdělené dle náročnosti, proto si každý rekreant může najít pro sebe ten pravý, dle svých schopností a fyzické kondice. Turistika v tomhle regionu Vám nabízí nevšední zážitky. Překrásné přírodní scenerie Vás okouzlí natolik, že na tuto letní dovolenou tak brzo nezapomenete.

Při Vašich putováních nejednou narazíte na vysokohorské pastviny, kde se budete moct pokochat pohledem na volně se pasoucí krávy. Jestli si vyberete trasu na vrchol některého ze štítů Rakouských Alp, jistě oceníte možnost občerstvit se na horských chatách. Reithské, Loferské a Leogangerské vrchy, které ohraničují povodí řeky Saalach, tzv. Saalachtal, Vám nabízí turistické možnosti, které jste dlouho hledali. Objevte přírodní krásy Rakouských Alp během letní dovolené v Loferu a nechte se okouzlit dech vyrážejícími přírodními sceneriemi. Když budete cestovat s dětmi určitě se vám bude hodit krosna na dítě.