Weißbach

Weißbach u Loferu  je jednou ze čtyř rekreačních oblastí Salcburského rekreačního regionu Saalachtal. Weißbach je součástí Národního parku a slouží jako vstup do pohoří nazývajícího se Steinernen Meer. Zároveň je obklopen Leogangerskými a Lofererskými kopci.

Kromě jiného ve Weißbachu máte k dispozici nespočetné turistické chodníky, které převážně vedou k vysokohorským chatám a usedlostem. Nechejte se okouzlit mnohými jeskyněmi a roklinami, které se v této oblasti nacházejí. Známý je Seisenbergklamm, který začíná přímo v centru Weißbachu. Přitažlivý je přírodními krásami a děti jistě zaujme naučným chodníkem. Nechte se uchvátit impozantními skálami a působivými vodopády, které se v blízkosti Weißbachu nacházejí. Jednoduše Weißbach s nadmořskou výškou 666 m.n.m. okouzlí každého turistu. Přijďte si vychutnat Vaší dovolenou klidně s celou rodinou do Národního parku Weißbach.Weißbach je známým horolezeckým střediskem. Nachází se tu zastřešená umělá stěna a také skalní stěna přímo v centru vesnice. Trio Weißbacherských horolezeckých tras „Zahme Gams, Weiße Gams a Wilde Gams“ nabízí každému horolezci to pravé. Mezi stupni náročnosti A-F najde svoji výzvu začátečník, pokročilí i profesionál.

Unken

Unken je jednou se čtyř vesnic nacházejících se v Salcburském rekreačním regionu Saalachtal. Unken nabízí široké možnosti aktivit pro volný čas bez ohledu na to, jestli se ho rozhodnete navštívit v létě nebo v zimě.


V zimě
je Unken rájem zimních sportů. Můžete tu běhat na lyžích, snowboardovat, lyžovat, bruslit nebo si vychutnat zimní idylku při procházce přírodními krásami zimního Unkenu.V letním období se můžete těšit na široký výběr turistických a cyklistických tras, které jsou velice dobře udržovány a značeny. Kromě jiného je v Unkenu vybudované centrum Alpenbad Unken, které nabízí krytý bazén, koupaliště s dětským bazénem, dětské hřiště, saunu, plážový volejbal a mnoho jiných aktivit, které jsou zárukou zábavy a oddychu pro celou rodinu.

St. Martin

Malá ale přesto překrásná vesnička St. Martin u Loferu je jednou se čtyř dovolenkových oblastíSalcburského rekreačního regionu Saalachtal. St. Martin v sobě ukrývá kouzlo typické alpské rakouské vesničky. Kromě jiného se v St. Martinu nacházejí mnohé turistické chodníky a cyklistické trasy.

V St. Martinu si můžete upevnit své zdraví v nově zrekonstruovaném Kneippově vodním léčivém chodníku, kde si můžete vychutnat oddych v hezkém areálu a posilnit zdraví svých noh v průzračné chladivé vodě. Turisty je mimořádně vyhledávané poutnické místo Maria Kirchental. V zimě máte také možnost po shlédnutí Maria Kirchentalu cestu zpátky absolvovat na sáňkách, které si jednoduše půjčíte a po použití je prostě postavíte na vyhrazené místo. V zimním období jezdí bezplatný autobus určený k přepravě lyžařů ze St. Martinu k nedalekému lyžařskému středisku nacházejícímu se v Loferu – lyžařské středisko Almenwelt Lofer. St. Martin se dokonce může pochlubit vynikající tratí určenou k běhu na lyžích, která je večer osvětlena. V obci se také nachází ledové hřiště, kde si můžete užít zábavu při bruslení.

Lofer

Lofer je jednou ze čtyř rekreačních středisek Salcburského Saalachtalu. Obklopený je grandiózními Loferskými a Reithskými vrchy, jako i výběžkem Chiemgauerských Alp. Pohled na kopce z kteréhokoliv místa Loferu je nezapomenutelný. V zimním a také letním období je turistům k dispozici nespočet aktivit pro volný čas, které Vaší dovolenou okoření kouskem napětí, ale nabízí Vám i nevyhnutelný odpočinek.

 

Rozvoji cestovního ruchu v této oblasti je věnován velký význam, proto množství aktivit z roka na rok přibývá tak, abyste se pořád měli důvod vracet. Co v žádném případě nedoporučujeme z Vašich prázdninových plánů vynechat, je návštěva Loferských pastvin, tzv. Loferer Alm. Dostanete se sem lanovkou, autem nebo pešky. Okouzlí Vás pohled na téměř nedotčenou přírodu a samozřejmě všudypřítomné překrásné přírodní scenerie majestátních štítů Rakouských Alp. Jestli toužíte po nezapomenutelné dovolené, navštivte překrásnou Rakouskou vesnici Lofer.